Článek "Disturbed přijedou zbořit Roxy !" - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Blog - Článek Disturbed přijedou zbořit Roxy !

Disturbed přijedou zbořit Roxy !

Sebastian

Kapela Disturbed se vrací ke starým metalovým kořenům. Vy si budete moci vychutnat její nadupané vystoupení i u nás, v klubovém prostředí. Disturbed přijedou do ČR 23. června a slyšet je můžete v pražském klubu Roxy.

 

Od vydání průlomové desky „The Sickness" už uplynulo skoro deset let a dnes je americká kapela Disturbed jednou z nejživelnějších a nejuctívanějších formací na hard-rockovém nebi. Spolehnout se můžete nejen na jejich drtivé riffy a průrazné bicí, ale také na inteligentní texty plné osobních sdělení a politických výpovědí o naší nešťastné době. Stěny jejich studia už zdobí sbírka platinových desek a jejich nahrávky „Believe" a „Ten thousand fists" se dostaly až na samotný vrchol amerického albového žebříčku Billboard, přesto se tato parta z Chicaga nevzdává své záliby v objevování nových zákoutí hudby. Věrní fanoušci Disturbed vždy chtěli, aby se kapela posouvala dál, proto je jen logické, že se David, Dan a Mike rozhodli ujmout se otěží a vyprodukovali si své poslední album „Indestructible" sami.

„Máme za sebou tři desky s producentem Johnnym K a ty nás hodně naučily," říká zpěvák David Draiman. „Neustále se snažíme vyvíjet se, zkoušet nové věci a experimentovat," dodává Dan Donegan, „takže tentokrát jsme na to chtěli jít jinak." Nejnovější deska „Indestructible", nahraná v Chicagu koncem roku 2007, podává podle slov skupiny všem okolo i hudebníkům samotným důkaz o tom, že dokáží natáčet i na vlastní pěst. Díky studiovým experimentům se nakonec zrodila zatím nejtemnější a nejagresivnější deska, jakou Disturbed kdy vydali. Po dvou a půl letech, kdy si David Draiman prošel nejrůznějšími negativními zkušenostmi, řekl svým spoluhráčům, že je čas vrátit se do studia a začít svůj vztek ventilovat. Jeho kolegové s ním byli naprosto zajedno.

„Chtěli jsme se vrátit ke stránkám naší hudby, které na minulých dvou albech možná trochu chyběly," říká Donegan. „David sice umí velice dobře technicky zpívat, ovšem tentokrát jsme se chtěli vrátit k tomu rytmickému, živočišnému Davidovi, jakého jsme znali předtím. Pak je skutečně jedinečný a na nás bylo pouze, abychom mu dodali hudbu, která by v něm probudila staré pudy."

Čtvrté album americké multi-platinové kapely Disturbed nazvané Indestructible bylo vydáno v červnu minulého roku a do oficiálního prodejního žebříčku Billboard vstoupilo přímo na první pozici. Jen v USA se za první týden prodalo 253 000 kopií. Disturbed tak dokázali překonat startovní pozici svého minulého alba Ten Thousand Fists (2005) o více než 15,000 kopií v prvním týdnu, a to i přes nepříznivý trend v hudebním průmyslu. Skupina si novou desku vyprodukovala sama a nahrála tak už třetí album v řadě, které se umístilo přímo na špičce žebříčku Billboard. Disturbed se tím pádem dostali do vybrané společnosti pouze šesti dalších kapel, jejichž tři studiová po sobě následující alba začala svou cestu za posluchači přímo na prvním místě prodejního žebříčku Billboard.

Tím prvním albem ve zmíněném hattricku je deska Believe z roku 2002, přičemž také debutová nahrávka The Sickness (2000) se dočkala ohromného ohlasu. Album The Sickness získalo tři platinové desky a jeho prodeje se uzavřely na čtyřech milionech. Chicagská formace Disturbed celkem prodala více než deset milionů alb po celém světě, za což vděčí jak svému talentu, tak nedozírnému zástupu věrných příznivců.

Album Indestructible se po vydání také vyšvihlo na první místo v prodejích po internetu a na druhé místo v digitálních downloadech. Prodejní úspěchy jej čekaly i mimo rodné Spojené státy. První příčku po vydání obsadilo i v Kanadě a na Novém Zélandu a v první dvacítce se umístilo ve Velké Británii, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Japonsku a Austrálii.

Formace Disturbed, kterou tvoří zpěvák David Draiman, kytarista Dan Donegan, bubeník Mike Wengren a baskytarista John Moyer, je vyhlášená svou provokativní naléhavou hudbou a sociálně uvědomělými texty. Kapela vystoupila pro americké jednotky v Kuvajtu 10. března 2008 v rámci akce Operation MySpace, která na sociální síti MySpace přilákala celkem 2,7 milionu diváků.

Jako support vystoupí tuzemští The.Switch.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 540,- Kč + poplatky, na místě za 690,- Kč.