Článek "Jo! Začala přihlašovací fáze na Red Bull Music…" - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Blog - Článek Jo! Začala přihlašovací fáze na Red Bull Music Academy 2011.

Jo! Začala přihlašovací fáze na Red Bull Music Academy 2011.

Seph

Red Bull Music Academy oběhla zeměkouli a na své cestě se zastavila například v Barceloně, Kapském Městě, Torontu, Sao Paulu, Londýně a Melbourne. Tokio má pověst ráje lovců vinylových kotoučů i techniky, takže se už dávno ozývaly hlasy, aby se Akademie konala i v tomto městě – a letos míří právě tam. S plnou náručí workshopů, studiových sessions a večírků se tu zabydlí od 23. října do 25. listopadu 2011.

Obrázek ke článku blogu: Jo! Začala přihlašovací fáze na Red Bull Music Academy 2011.

!POZOR! V důsledku lokální situace se změní místo konání. Více informací naleznete na této stránce.

Mezinárodní workshop Red Bull Music Academy se koná každý rok v jiném městě. Ve dvou čtrnáctidenních “kurzech” se ve zdech Akademie setkávají někteří z nejlepších dodavatelů rytmů a melodií z celého světa. Je nám proto velkým potěšením pozvat producenty, hráče na různé nástroje, zpěváky a DJs, aby se zapojili do letošní Akademie v Tokiu. Přihlášku je možné stáhnout z adresy www.redbull.cz/rbma a je potřeba ji odeslat s ukázkou muziky mezi 2. únorem a 4. dubnem 2011. Porota tvořená zástupci slavných vydavatelství, hudebními novináři a členy štábu Akademie pak pečlivě zváží každou přihlášku. Budou vybrány dvě skupiny po 30 účastnících zastupujících široké spektrum hudebních stylů a úrovní zkušeností: od písničkářů až po konstruktéry vlastních syntezátorů, autory orchestrálních skladeb nebo digitální beatmakery. Šanci máš i Ty, není třeba mít za sebou profesionální kariéru a hotové nahrávky z masteringového studia. Stačit může zajímavá tvorba z domácího studia a neotřelý přistup či vize.

V Tokiu budou mít vybraní účastníci možnost poslechnout si přednášky průkopníků-podivínů, kteří razili cestu, i hudebních rebelů současnosti. Následovat budou noční jam sessions, při nichž se široké znalosti a inspirace převedou do praxe ve studiích připravených speciálně pro tuto akci. A budou mít také příležitost vystoupit v některých z nejslavnějších tokijských klubů. Jestli jste někdy mluvili s některým z účastníků minulých ročníků – například s Hudsonem Mohawkem a Flying Lotusem z Warpu nebo idiosynkratickým tureckým zpěvákem Ahuem – víte, že Akademii vždy popisují jako akci, která mění směr.

 Red Bull Music Academy

Na vlastní kůži zažijeme zjevení jen málokdy. Během Akademie jich lze obvykle zažít hned několik, protože na proslulém gauči Akademie usednou každý den dva hosté, aby hovořili o tématech z produkce a hudební historie a odpovídali na otázky od budoucích tvůrců hudby v obecenstvu. Každý se chce zapojit. V minulém roce v Londýně přednášela detroitská legenda Moodyman o KDJ gospelu a oblíbený cityboy Mark Ronson vysvětloval kořeny svých zvuků. Zasvěcené informace o tajemstvích rapu předávali Jay Electronica a americký průkopník minimalismu Steve Reich, zatímco Henrik Schwarz a Bugge Wesseltoft vyzradili svůj vizionářský přístup k jazzu a housu. Elektronická tvůrkyně Cosey Fanni Tutti nám dovolila nahlédnout do zdrojů své syntézy, zatímco němečtí potížisté Modeselektor překračovali hranice techna a hiphopu při improvizované live session v přednáškovém sále.      

 Red Bull Music Academy

Letošní hostitelské město určitě nabídne spoustu inspirace ve studiích postavených speciálně pro Akademii. Tokio patří mezi nejoslavovanější města na světě, je to městská džungle obrovských rozměrů, kde se pozůstatky starého města Edo krčí u paty mrakodrapů. Blýskavé koncertní síně nabízejí neustále koncerty velkých jazzových, funkových a postrockových legend. Objevují se tu stále nové vlivné mutace taneční hudby, garážového rocku, diskotékové a psychedelické hudby i všechny druhy elektronických tónů. Hudba se tady už dávno srazila s technikou: poprvé v pracích elektronických skladatelů jako Isao Tomia a YMO, a potom prostřednictvím popularizace vybavení, od syntezátorů Korg, bicích automatů Roland, samplerů Akai a mixážních pultů Pioneer až po starý dobrý Walkman a novější Tenori-on. Hudebníci, kteří se chtějí přihlásit na Akademii do Tokia, najdou další informace, které potřebují zde.