Článek "Lucerna Music bar slaví 15. narozeniny mimojiné s…" - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Blog - Článek Lucerna Music bar slaví 15. narozeniny mimojiné s The Brand New Heavies

Lucerna Music bar slaví 15. narozeniny mimojiné s The Brand New Heavies

HK

Pražský klub Lucerna Music Bar letos na podzim oslaví 15. výročí!

Tento prostor, v kterém před válkou fungoval známý kabaret v produkci Karla Hašlera, a kde vystupovali i klasikové jako jsou Voskovec & Werich, si i dnes drží renomé jednoho z oblíbených center kulturního života Prahy. Jen během tohoto léta tam vystoupili doslova kultovní jména z různých žánrů od Bad Religion nebo Skinny Puppy až k pojmům, jako jsou DJ Shadow či E...verlast. Také podzimní klubová sezóna v Lucerně slibuje nevídané zážitky a bude plná hvězd různých žánrů doslova z celého světa. Samozřejmostí jsou také klubové koncerty velkých českých kapel jako jsou třeba Support Lesbiens nebo Mig21. Konkrétní potvrzené koncerty najdete na zbrusu nových stránkách www.musicbar.cz

Samotný narozeninový večírek, na který bude k dostání i limitované množství vstupenek, proběhne ve čtvrtek 11. Listopadu. A jelikož to je velká událost, přijede v té souvislosti i velký gratulant. Britská kapela The Brand New Heavies patří ke špičce v oblasti, kde si podávají ruce soul, funk a acid jazz. Spolupracovali s nimi třeba Incognito nebo Jamiroquai, a jejich klubové vystoupení tu je nejen českou premiérou, ale i raritní událostí, protože kapela sedí ve studiu a připravuje zbrusu nové album!

PROFIL THE BRAND NEW HEAVIES:
Kapela začínala v 80. letech jako instrumentální band jménem Brother International, který se specializoval na právě se rodící acid jazz. Nové jméno si vypůjčili krátce poté, co podepsali smlouvu na první singl, a to od kmotra funku Jamese Browna a jeho titulu „Minister of New Super Heavy Funk“. Pod novým názvem a s vydavatelstvím Cooltempo za zády se kapela brzy stala uznávaným pojmem na londýnské klubové scéně. A to přesto, že se první singl „Got to Give“ objevil až v roce 1988 a debutové album se dostalo do obchodů o tři roky později (za asistence kultovního labelu Acid Jazz). Hlavní vokály tehdy obstarala Jay Ella Ruth, kterou ale brzy poté vystřídala bravurní N´Dea Davenport, známá také ze spolupráce s Madonnou nebo Georgem Clintonem. Díky nové okouzlující zpěvačce dokonce vznikla nová verze původní desky s přemíchanými vokály. Ukázalo se to jako dobrý tah - album a zejména singly „Dream Come True“, „Never Stop“ a „Stay This Way“ měly obrovský úspěch na obou stranách oceánu a videoklipy tehdy hojně rotovali i na MTV.
V souvislosti s The Brand New Heavies je třeba zmínit také jejich spolupráci se světem hiphopu, a to hlavně kultovní desku HEAVY RHYME EXPERIENCE VOL. 1, na které se podíleli mj. The Pharcyde, Q-Tip z Tribe Called Quest nebo nedávno zesnulý Guru z Gangstarr. Toto album by se mimochodem mělo v brzké době dočkat pokračování a spolupráci na něm prý potvrdili i Dizee Rascal a Roots Manuva! Z historie kapely také nesmíme také zapomenout na úspěšné období kolem desky BROTHER SISTER z roku 1994, z které si britská rádia oblíbila hlavně song „Midnight at the Oasis“. N´Dea Davenpoort se ale poté přesto na čas vrátila k plánované sólové dráze a s kapelou tak zpívali různé zpěvačky. Siedah Garrett se podílela na desce SHELTER (1997), na přelomu milénia vyšla kompilace TRUNK FUNK – THE BEST OF BRAND NEW HEAVIES (2000), kde nové kousky zpívala Carleen Anderson, a na desce ALLABOUTTHEFUNK z roku 2004 zpívala Nicole Russo. Trojice zakládajících muzikantů, což jsou pánové Simon Bartholomew, Jan Kincaid a Andrew Levy, mezitím spolupracovala například s Jasonem Kayem, všeobecně známým jako Jamiroquai.

V dubnu 2006 se konečně stalo to, o čem po nocích snilo mnoho fanoušků - ke kapele se vrátila N'Dea Davenport i label Delicious Vinyl. Obratem z toho bylo nové album GET USED TO IT, které vzniklo na ose Londýn - New York. Comeback to byl více než úspěšný - kapela absolvovala několik koncertních turné včetně amerického společně s Macy Gray, které potvrdilo kvality jejich živých vystoupení. Zatím nejnovější počín kapely tak byl logicky živák LIVE IN LONDON, který vyšel v Říjnu 2009. Na tento rok byly zároveň ohlášeny hned dvě alba – pokračování hiphopového konceptu HEAVY RHYME EXPERIENCE a zároveň klasický počin s vlastní zpěvačkou. Díky studiovým aktivitám kapela příliš nevystupuje, takže pražská klubová premiéra bude rozhodně velkou událostí, kterou byste si neměli nechat ujít!

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 550,- Kč + poplatky prodejce. Nejlevněji předprodej na pokladně LMB za 500Kč.

POZOR! NA TENTO KONCERT BUDE V KLUBU OMEZENA KAPACITA!

Více info na:

www.myspace.com/thebrandnewheavies
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion

www.facebook.com/dsmackupromotion