Článek "Významní umělci české scény se staví proti…" - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Blog - Článek Významní umělci české scény se staví proti zrušení hudebního pořadu České…

Významní umělci české scény se staví proti zrušení hudebního pořadu České televize POMERANČ

Majkláč

Pořad Pětka v pomeranči (Pomeranč, Superpomeranč) více jak čtyři roky intenzivně pracoval pro podporu hudby v této zemi. Mapoval tu část domácí i zahraniční scény, která je většinou tuzemských televizních stanic neprávem přehlížena či opomíjena, vyhledával a upozorňoval na nové hudební talenty. Za dobu své existence poskytl tento pořad prostor k prezentaci více jak sedmdesáti českým a slovenským kapelám (jejichž výčet uvádíme níže) a uvedl přes sto zahraničních hardcoreových, rockových, nu-metalových, ska a punkových videoklipů (převážnou část navíc v celonárodní premiéře).

Zpravidla každý týden po celé čtyři roky přinášel tvůrčí team Pětky v pomeranči na televizní obrazovky navíc reportáže o adrenalinových sportech a tipy na zajímavé kulturní či sportovní akce.

Ač byl tento pořad tak jediným a posledním! svého druhu na celoplošné televizní stanici, Česká televize se jej s platností od ledna 2010 rozhodla (bez udání důvodu či oznámení náhrady) zrušit.

Chcete, aby vám Pomeranč i nadále objevoval nové hudební styly a kapely? Představoval vám zajímavé hosty nebo adrenalinové sporty? Pak napište na níže uvedený kontakt na Radu ČT (v kopii Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a Divácké centrum ČT) a vyjádřete svůj názor. Nadešel čas zasadit se o záchranu veřejného prostoru pro prezentaci celé jedné hudební scény zahrnující stovky skupin a desetitisíce fanoušků. My všichni patříme mezi ty diváky, pro které tato televize vysílá.

Předem děkujeme za vaši pomoc.
Zeller (moderátor pořadu)

KONTAKT:
Rada ČT: radact@ceskatelevize.cz

!!!DŮLEŽITÉ!!! Do kopie ,prosíme, zadejte:
info@rrtv.cz - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání
a
info@ceskatelevize.cz - Divácké centrum


» FACEBOOK skupina proti zrušení pomeranče

Projevte svůj nesouhlas účastí v související FB skupině a získávejte aktuální info o vývoji situace

 

Hrozí nám, že se nabídka veřejnoprávní televize zúží jen na teleshopping? Odkazuje televize naše kapely tímto zpět do garáží? Co si o tomto kroku České televize myslí zástupci české hudební scény?

"Za 13 let fungování skupiny, mnoha úspěších v mezinárodních soutěžích i po mnoha stech odehraných koncertech pro desetitisíce fanoušků se naší skupině dostalo šance, prezentovat se v České televizi, kterou všichni z nás, stejně jako naše rodiny a naši fanoušci platíme jen ve dvou pořadech. Byl to Pomeranč a Noc s Andělem. Představa, že oba tyto pořady mají být staženy z programu ČT je pro nás vyjímečně smutná a bolestivá. Jako zakladatel Bandzone.cz dobře vím, jak neuvěřitelně rozsáhlá naše klubová scéna je. Situace, kdy 500 000 unikátních návštěvníků Bandzone.cz měsíčně (fanoušků klubové scény a jejích přímých účastníků) , což je půl milionu poplatníků koncesionářských poplatků, nemá v ČT žádný vlastní pořad, mě upřímně děsí. Bojujme za Pomeranč a važme si ho!"
Michal "Majkláč" Novák (the.switch, zakladatel Bandzone.cz)

"Ve chvíli zrušení Pomeranče vyvstanou jen samé otázky: Jak kapely jako my dostanou k posluchačům a divákům svojí hudbu? Proč vlastně točit klip? Jak lidem řekneme, že jsme právě natočili novou desku? atd. atd. Pomeranč je zásadním informačním kanálem pro hromadu interpretů a stejně tak hromadu diváků. Náš věkovej průměr je 23 let a žádný jiný pořad jako Pomeranč obsahově nenese TO co nás zajímá! Od hudby až po sport."
Thom (Imodium)

"Přikláním se k názoru, že je lepší českou a slovenskou hudbu podporovat, než ji z mediálního prostoru likvidovat. Vaše děti budou v budoucnu jinak znát jen ty kapely a umělce, kteří tvořili v době, kdy hudba byla na programu televizí.  Myslím si, že podpora klipové tvorby nás obohacuje také o výtvarné počiny režisérů, střihačů a scénaristů. Neberte prosím chuť umělcům něco vytvářet."
S přáním dobrého i duševního zdraví David Koller

"Skupina Plexis a všichni její přátelé říkáme rozhodně NE zrušení pořadu Pětka v Pomeranči, jediného pořadu, který mapuje kapely, které protože nehrají pop nebo nejsou jinak provázáni nechutnou českou slátaninou nazývající se pop music, jsou odstaveny na druhou kolej! Pětka v Pomeranči byl jediný pořad, který zbyl pro fandy rockové muziky – a nás není málo! Rada pro Česká televize evidentně podléhá lobby silných firem, které budou donekonečna chtít vysílat Gotta, Vondráčkovou atd. Někteří lidé jsou už ale z věčného opakování Televarieté, Silvestrů apod. opravdu zhnusení. Je jasné, že Rada ČT si drží křesla a dané věci nerozumí vůbec, viz. paní Makrlíková dosazená Janou Bobošíkovou nebo paní Fibingerová.
Nerušte tento pořad! Pokud se vám to povede, dokážete, milá Rado, že jste jen parta úplně zbytečných klaunů, kteří mají z České televize pouze dobrý byznys!
"
Za kapelu Plexis a její přátele z kapel Apple Juice, Maradona Jazz a dalších Petr Hošek


„Další úmrtí v rodině, ze které už toho moc nezbylo. Ach, pročpak si vedoucí zájezdů myslí, že specializovat se na estrádní playbacky stále těch samých trumberů udělá naší kultuře opravdu a jedině dobře? Smůla, hoši, zase do garáží... držím palce!"

Dan Bárta


„Začíná to vypadat tak, že když to takhle půjde dál, jediným pořadem veřejnoprávní televize bude teleshopping. Pomeranč je zajímavý pořad, který mám rád. Vedle hudby mapuje i aktivity mladých lidí, kteří nesledují přímé přenosy ze sněmovny. Nevypadalo, že bych jich bylo tak málo..."
Márdi (Vypsaná FiXa)


„Pomeranč považujeme za důležitý článek v prezentaci muziky mnoha kapel, hlavně pak českých. Obdobného prostoru rychle ubývá a protože hudbu milujeme, stojíme za celým týmem, který tento pořad připravuje."

Vašek Bláha a Divokej Bill


„Pomeranč nerušte, je to sympatický pořad, který se pokouší mapovat českou hudební scénu a takových není nikdy dost!"
Lou Fanánek Hagen


"Ač mi v mém pralesním bydlišti špatný anténní signál znemožňuje sledovat TV, je mi líto každého zrušeného hudební pořadu. Chápu, že trh je nenažraná obluda a ekonomické důvody jsou špicí, ale bez Pomeranče zase nejsou vitamíny."

Homolka Tobolka Wohnout


Od svého vzniku dosud hostil Pomeranč např. tyto zástupce české a slovenské hudební scény:
Tři sestry, Horkýže Slýže, Škwor, Polemic, Visací Zámek, Divokej Bill, Wohnout, Vypsaná Fixa, Illustratosphere, JAR, Monkey Business, David Koller, Dan Landa, Michal Dvořák, Plexis, Tata Bojs, Skyline,Krucipüsk,Support Lesbiens, Gipsy.cz, Skyline, Arakain, Sunshine, Cocotte minute, Hypnotix, Guločar, Lety Mimo, Harlej, Clou, Southpaw, Prago union, Dark Gamballe, Temperamento, Rybičky 48,Kontrafakt, Elektrick Mann,X-core,Luca Brasi,Crashpoint,Pio Squad,Fourth Face,Peshata,PSH,Totální nasazení,5 o'clock tea, Imodium,Hazy decay,United Flavour,Status Praesents,Čistychov,Bow Wave,Post-it,Duo Egon, Forma, Chocolate Jesus,Crashpoint,HC3,Midi lidi,Rattle bucket,Atari terror,Satisfuction,100C, UDG, Kurtizány z 25.Avenue, Pop porn,Street Machine,Flattus,Love Gangsters,Scream orf the lambs,X-lef to die, FOB,Hanibal Lecte, Kofein,Lunetic, Sagvan Tofi a další......


a prezentoval namátkou následující zahraniční formace:
Deftones,Korn,Sepultura,Soulfly,POD,SOAD,Slipknot,Nirvana,Machine head,Rammstein,Fort Minor,Mudvayne,Prodigy,Clawfinger,Agnostic Front,Apocalyptica,Muse, Ill Nino,Marylin Manson,Faith no more,My chemical romance, Propain,Dog eat dog,Alice in chains, NOFX,In extremo, Tanzwut,Oomph,Audioslave,Living Colour,Bad Religion,HIM, Evanescence,AFI,Beck,Sex Pistols,Gogol Bordello,Incubus,Robbie Williams,Pain,Green Day,Godsmack,Mastodon,Guns'n'Roses,Donots,I AM X,Lacuna coil, Guano apes,iO,Within temptation,Die Happy, Billy Talent,Refused,Asian dub foundation,Hatebreed,Metalicca,Chimaira,Manu Chao,Good Charlotte,Anti flag,Rise against,Bullet for my Valentine,Young gods,Depeche Mode,In flames, Hadouken,The clash,David Bowie, NIN,Staind,Disturbed,Pendulum,RATM,Soil work,Paradise Lost,Rancid,Papa Roach,Motorhead,Static X,Mnemic,Ska P,Beatsteaks,Waltari,Linkin park, The used,Gallows,Against me,Slayer, Stone sour,Fall out boy a další...