Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Blog


Vánoce

Sebastian

Bandzone tým přeje všem uživatelům, fanouškům, kapelám i náhodným návštěvníkům Bandzone krásné a pohodové Vánoce...

celý článekČesko má novou autorskou organizaci

Sebastian

Chodíte pravidelně na koncerty podporovat své oblíbené kapely? Tleskáte a jucháte "ostošest" od první do poslední skladby? Jestli ano, pak přesně  pro vás je určena nová autorská organizace - Unie posluchačů.

celý článek


Premiéra nového videoklipu Škwor

Sebastian

V sekci videoklipy - http://bandzone.cz/klipy.html se můžete podívat na exkluzivní on-line premiéru nového videoklipu kapely Škwor - "Pohledy Studený", který jsme jako první web vůbec získali od vydavatelství Warner Music. Ten je samozřejmě také k vidění na našem oficiálním youtube kanále (youtube.cz/bandzone), na který již brzy přesunem celý náš archiv videoklipů (více o přesunu videoklipů zde).

celý článek


Upload videí přímo v administraci profilu!

Hujer

Pravidelní čtenáři našeho newsletteru už ví, že Bandzone přesouvá všechny videoklipy na svůj oficiální YouTube video kanál  - youtube.com/bandzone.

Kvůli plánovanému přesunu prosíme všechny kapely, které už své videoklipy na Bandzone mají nahrané, aby nám je znovu poslaly. Nyní je již ovšem nemusíte posílat emailem, jako tomu bylo doposud, ale je možné video uploadovat přímo ve vašem profilu!

celý článek


Bandzone.cz Blog

Hujer

Ahoj Bandzoňáci,

vítáme vás v našem zbrusu novém blogu. Sem budeme odteď psát všechny novinky týkající se Bandzone.cz. Stejně tak budeme v blogu uveřejňovat různé soutěže, pozvánky na extra zajímavé akce a koncerty, rozhovory atd. Ještě horké novinky najdete vždy jako první zde, takže nezapomeňte každý den vedlé svého profilu mrknout i do BZ blogu.

Příjemné čtení přeje...

Váš Bandzone.cz tým
ŽIJEME HUDBOU!

celý článek


Michal Thomes - Ameba Production (pořadatel Rock for People)

Sebastian

"Offspring se nedají koupit jako houska na krámě"

Tentokrát si s námi povídal Michal Thomes, pořadatel největšího a nejpopulárnějšího hudebního festivalu v ČR - Rock for People. Zajímalo nás, jakým způsobem láká festival velké zahraniční hvězdy, jestli jejich pořadatelská agentura Ameba Production reflektuje krizi hudebních vydavatelství a hlavně, jakým způsobem můžete i vy dostat svou kapelu do line-upu Rock for People! Odpovědi se dozvíte v našem dalším Bandzone rozhovoru.

celý článek


Michal Máka - Warner Music ČR

Sebastian

"Nejpodstatnější je pořád písnička"

Pro další Bandzone rozhovor si na nás udělal čas jeden z nejdůležitějších pracovníků ze čtyřky velkých českých hudebních vydavatelství (tzv. major labelů – EMI, Sony/BMG,Universal, Warner Music) Michal Máka, Product and Promotion manager z Warner Music. Ano, ten Michal Máka z písničky Pěšáci skupiny Tata Bojs! Na Warnerech je mimo jiné zodpovědný za tzv. A&R práci - hledání a následnou práci s novými talenty. Naše povídání nakonec trvalo přes hodinu a materiálu by z něj bylo na tři rozhovory. Snažili jsme se však pro vás vybrat to nejdůležitější a nejzajímavější. Omluvte proto prosím občasné skoky mezi tématy.

celý článek


Pierre Beneš - šéfredaktor časopisu F:LTER

Majkláč

"Většina kapel dělá tu chybu, že hraje, protože je to baví, ne, že chtěj něco říct!"

Víme, že pro každou mladou kapelu je naprosto zásadní zajistit si co možná největší zviditelnění. A protože Televize a rádia jako média nejsou pro úplně mladé talenty příliš dostupná, nabízí se zejména časopisy a internetové servery. Proto jsme pro vás vyzpovídali šéfredaktora jednoho z nejprodávanějších domácích hudebních časopisů, Pierra Beneše z časopisu FILTER. Na druhém konci internetové linky proti Pierrovi zasedl Majkláč.

celý článek


Majkláč - zakladatel bandzone

Sebastian

"Dáváme do Bandzone muzikantský srdce"

Protože nám na Bandzone chodí čím dál tím víc mailů, ve kterých se ptáte nejenom na technické věci okolo bandzone.cz, ale i na různé detaily jeho fungování, jako je výběr kapel na Promo pozici apod., rozhodli jsme se, že vám přineseme rozhovor s člověkem nejpovolanějším - zakladatelem a majitelem Bandzone - Michalem "Majkláč" Novákem.

Přitom nás napadlo, že idea rozhovorů na Bandzone není vůbec špatný nápad a byla by škoda zůstat jen u jednoho. Takže tohle povídání nejenom o Bandzone, ale i o tématech jako jsou důležitost hudebních producentů, úroveň české hudební scény atd., berte jako první z "nekonečně dlouhé" série, ve které se vám pomocí interview s pořadateli festivalů, dramaturgy rádií, šéfredaktory nejčtenějších hudebních magazínů a spoustou jiných lidí, kteří mají o české "hudební branži" co říct, pokusíme co nejlépe osvětlit její fungování.

Věříme, že se pak vy i vaše kapela lépe zorientujete v džungli, zvané showbusiness.

celý článek